See English Version

معرفی کنفرانس

استادان فرهیخته، پژوهشگران ارجمند و دانشجویان گرامی:

تاریخ معماری و شهرسازی معاصر ایران همواره تحت تاثیر تحولات،تغییرات و نوسانات معماری و شهرسازی اروپا بوده و هست.منظور حدود یکصد و پنجاه سال اخیر از تاریخ ایران است که معماری و شهرسازی اصیل و گران طبع ایران باستان ،هخامنشی،ساسانی،سلجوقی،صفویه و .... از اواسط دوره قاجاریه تحت عنوان "تجدد گرایی"جای خود را به یک سلسله تقلیدهای سطحی و نا به جا داده است:چه معماری "عشق به فرنگ"که پس از سفر ناصرالدین شاه به اروپا متداول گردید ،چه معماری "شبه اکسپرسیونیستی آلمانی"و شهرسازی "شبه دهه بیست اروپا"که در زمان پهلوی اول و پس از اعزام هیئت های دانشجویی به آلمان و بعضی از کشورهای اروپایی متداول شد و چه معماری مدرن و شهرسازی به اصطلاح "منشور آتنی" و در هم ریختگی افکار و سبکهای معماری تحت تاثیر تحولات دهه شصت به بعد اروپا و آمریکا در دوران پهلوی دوم،عملا اروپا و آمریکا را به "دستگاه فرستنده سبک ها "و ایران را به "دستگاه گیرنده سبک ها "تبدیل کرده است!! حتی امروز که "انقلاب اسلامی" را "انقلاب ارزشها" نام نهاده اند،هنوز مرجع اصلی معماران ما مجلات معماری و شهرسازی خارجی است که از آنها به طور تقلیدی بهره گیری سطحی شده و در عمل شاهد ملقمه ای از انواع سبکهای التقاطی مدرن و پست و رومی و ... هستیم! هدف از این کنفرانس فقط بیان این واقعیت های تلخ نیست بلکه تحلیلی از علل وجودی آن و نحوه ی برخورد صحیح با آن در سطوح مختلف جامعه اعم از آموزشی،حرفه ای،مدیریتی،و غیره است...و امید به این که در یک جامعه جهانی که عضوی از آن هستیم ارزشهای والای معماری و شهرسازی خود را عمقا بشناسیم و آنرا هوشیارانه در انطباث با دنیای پویا و پر تحرک امروز به کار گیریم که راهیست طولانی و سخت ولی امکان پذیر.

  پروفسور ایرج اعتصام

 از این رو برگزاری دومین دوره کنفرانس  عمران، معماری و شهرسازی ایران معاصر در راستای برگزاری موفق دوره اول توسط دانشگاه اسوه با همکاری دانشگاه شهید بهشتی بازتاب بسیار گسترده آنها و با بهره گیری از تجارب گذشته ، اساتید بزرگوار دانشگاه های معتبر ایران و جهان و نهادهای علمی پژوهشی فرصتی مناسب جهت تبادل  اطلاعات و ارائه ی یافته های پژوهشی نوین و گردهم آوردن صاحب نظران، انديشمندان، دانشگاهيان، سياستگزاران و مديران، سازمانهاي ذي ربط و علاقه مند، مهندسين مشاور و متخصصان و علاقه مندان مباحث مهندسی عمران، معماری و مهندسی شهرساز می باشد.  برگزاري اين کنفرانس امكان تبادل نظر و ايجاد ارتباط علمي با دانشگاه ها ومراكزتخصصي کشور و جهان درزمينه مفاهيم مشترك مهندسی و صنعت ساخت و ساز وسايرموضوعات مرتبط با محورهاي کنفرانس را فراهم می سازد. بر اين اساس، دبیرخانه دومین کنفرانس بین المللی عمران، معماری و شهرسازی ایران معاصر با افتخار از تمامي متخصصان، كارشناسان، دانشجویان، پژوهشگران و دانشمندان مراكز علمي ، تحقيقاتي و صنعتی دعوت مي نماید با شرکت در برنامه های متنوع اين کنفرانس در اين رويداد مهم بين المللی مشارکت نموده وبا ارائه آخرين دستاوردهاي علمي و اجرايي خود، زمينه دستيابي به اهداف فوق را فراهم سازند.

 

 

این کنفرانس جزء کنفرانس های   معتبر عرصه عمران ، معماری و شهرسازی می باشد که دارای مجوز رسمی برگزاری از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره 7004941 بوده و تحت تایید و حمایت آن وزارت خانه و تمام دانشگاه ها و سازمان های وابسته می باشد و  نیز در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) به شماره مجوز72901-97180  نمایه شده است.

شایان ذکر است طبق قوانین جدید وزارت علوم  تنها مقالات ارائه شده در کنفرانس های   نمایه شده در ISC و دارای مجوز رسمی برگزاری از وزارت علوم، دارای امتیاز پژوهشی و نمره پایان نامه می باشند.